O nas

Drewno jest idealnym nośnikiem dla najpiękniejszych i najtrwalszych historii, które można zapisać.

Wierzymy, że nasze meble z litego drewna to inwestycja na długie lata, dlatego też każdy z nich jest wykonany z najwyższej jakości materiałów, aby zapewnić trwałość i funkcjonalność.

Drewno jest idealnym nośnikiem dla najpiękniejszych i najtrwalszych historii, które można zapisać.

 

Wierzymy, że nasze meble z litego drewna to inwestycja na długie lata, dlatego też każdy z nich jest wykonany z najwyższej jakości materiałów, aby zapewnić trwałość i funkcjonalność.

O sękWtym

Każdy z nas chce pozostawić po sobie ślad, który w przyszłości odkryją kolejne pokolenia. Ja głęboko wierzę, że najpiękniejsze i najtrwalsze historie można zapisać w drewnie. Tworząc projekty w pracowni sękWtym produkuję wyjątkowe meble, które służą właścicielom przez wiele długich lat.

Początki

Jak to wszystko się zaczęło? Warsztatu stolarskiego nauczyłem się podczas pobytu w Kanadzie. Po powrocie do Polski założyłem niewielką pracownię i nieśmiało rozpocząłem swoją przygodę z tworzeniem mebli. Od czasów pierwszych prób wiele się zmieniło - znacznie poszerzyłem gamę wykorzystywanych narzędzi, rozwinąłem swoje umiejętności i zdobyłem ogromną wiedzę na temat drewna i jego wyjątkowych właściwości.

Na meble własnego projektu składa się nie tylko szlachetny surowiec, ale także ogromna dawka zaangażowania i pasji. W każdą realizację wkładam całe swoje serce i dbam o najmniejsze szczegóły. Starannie dobieram materiały i niezbędne akcesoria, które łączę w spójną całość. Efektem są unikatowe, wyróżniające się na tle standardowych mebli egzemplarze.

Motywacja

Mam wielkie szczęście, że moje hobby stało się równocześnie pracą. W łączeniu świata zawodowego ze sferą prywatną wspierają mnie żona i syn, którzy są dla mnie wszystkim: inspiracją, motywacją i pomocą.

Troska o solidne i trwałe wartości to dla mnie zdecydowanie najlepszy przepis na życie. W taki sam sposób myślę o tworzonych przeze mnie meblach - bo sękWtym, żeby rzeczy służyły wszystkim jak najdłużej.

Idea

Dzisiejszy świat w teorii gwarantuje nam różnorodność, a w praktyce? No właśnie… W popularnych sklepach ciągle oglądamy podobne do siebie meble, które później stanowią wystrój niczym nie wyróżniających się wnętrz. Po kilku latach eksploatacji zazwyczaj nie prezentują się zbyt dobrze i przestają się komukolwiek podobać. W bardziej ekologicznej wersji dogorywają w ciemnych garażach i piwnicach, natomiast w opcji znacznie mniej przyjaznej dla środowiska - lądują na wielkich wysypiskach śmieci.

Pasja

Pracownia sękWtym powstała po to, by wspierać unikalność i nieprzeciętność. Każdy z tworzonych przeze mnie mebli jest na swój sposób wyjątkowy. Wykorzystywane do ich produkcji drewno ma zróżnicowaną strukturę, kolor i szereg indywidualnych, jednostkowych cech. Jest także plastycznym materiałem, pozwalającym na realizację projektów w dowolnych kształtach.
To wszystko sprawia, że efekt jest realizacją szytą na miarę, która w niczym nie przypomina standardowych rozwiązań z wielkich marketów. Piękno zapisane w drewnie nie ma terminu ważności i zawsze będzie modne, niezależnie od aktualnych trendów. Ponadczasowość jest cechą, w którą zdecydowanie warto zainwestować.

Jan Grudzień, właściciel pracowni SĘKWTYM
Stolarz pracujący na maszynie